3 KSIĄŻKI, KTÓRE PRZECZYTAŁAM W WAKACJE

Cześć! Dziś przychodzę do Was z trzema krótkimi recenzjami książek, które przeczytałam w wakacje. Niby tylko trzy, ale przecież nie ilość się liczy, a jakość. No właśnie, dziś będzie o jakości, zapraszam!

Zaczynamy!

jestem żoną szejka

Leila Shukri ,,Jestem żoną szejka”

Fenomenalna książka! Spodziewałam się typowego romansidła przepełnionego bogactwem arabskiego świata, a spotkałam się ze wspaniałą historią dwojga ludzi, którzy się pokochali. Wpleciono ją w szczegółowe przedstawienie elementów tamtejszej kultury. Autorka porusza ważne kwestie, takie jak honorowe zabójstwa, współczesne niewolnictwo, wykorzystywanie ludzi, dzieci, zawziętość rodów arabskich, ogromne pieniądze jakie posiadają szejkowie, a co za tym idzie, brak jakiejkolwiek bojaźni przed władzą, bo wszystko mogą kupić. (Np. 7 szybkich, sportowych samochodów w 7 kolorach tęczy, ot tak). Oraz wiele, wiele innych rzeczy, których 90% ludzi nie jest nawet świadoma, że dzieją się w XXI wieku. Leila (pseudonim) opowiada również w jaki sposób zbudowano Dubaj, jedno z najsłynniejszych i najpotężniejszych arabskich miast. Uświadamia nas ile ludzi zginęło, a raczej zmarło z wycieńczenia przy budowie miasta… Wszystko to związane jest z jej historią, czyli tym jak znalazła się w Dubaju i poznała tam swojego przyszłego męża, jednego z najbogatszych arabskich szejków. Nie, nie jest to ani odrobinę przesłodzone. Wręcz przeciwnie. Książkę pochłonęłam w 3 dni. Bardzo ciekawa.
PS. Lubię książki, które mnie czegoś uczą lub uświadamiają mi, że nie wszystko jest takie, jakby mogło się wydawać, że jest.

evans drzwi do szczęścia

EVANS Richard Paul ,,Drzwi do szczęścia”

Motywacyjna książka, która dała mi naprawdę dużo do myślenia. Autor przedstawia ją jako: ,,cztery zasady, dzięki którym odkryjesz sens swojego życia”. Coś w tym jest. Jest to pozycja, którą warto przeczytać. Najlepiej powoli, zastanawiając się nad każdą kwestią poruszaną przez Evansa. Autor zapewnia, że istnieje powód, dla którego pojawiliśmy się na świecie i przekonuje nas, że to wszystko ma naprawdę sens. Książka nie jest ani za długa, ani za krótka. Autor zaczyna od swojej historii, gdzie opisuje jak zmieniło się jego życie, a dopiero później przechodzi do wyżej wspomnianych zasad.

Są to:

  1. Uwierzcie, że istnieje powód, dla którego przyszliście na ten świat.
  2. Uwolnijcie się od ograniczeń.
  3. Powiększajcie swoje życie.
  4. Budujcie swoją mapę wokół miłości.

Polecam czytać maksymalnie jeden rozdział na dzień, żeby mieć czas na przemyślenia. Ta książka może wiele zmienić w Twoim życiu. Polecam. Albo inaczej – zachęcam, do przeczytania.

JOHN GRAY ,,Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”

Świetna książka, nie tylko dla par. W prosty sposób przedstawia różnice płci, niedopowiedzenia i płynące z nich nieporozumienia. Wyjaśnia, dlaczego oczekiwania kobiet wobec mężczyzn są często wygórowane, i odwrotnie. Daje rady nie tylko parom z długoletnim stażem, ale też singlom nie mogącym odnaleźć drugiej połówki. Najważniejsza zasada jaką z niej wyniosłam: kobiety potrzebują wsparcia, zrozumienia i obecności, mężczyźni – akceptacji i przestrzeni. Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w sprawach damsko – męskich, to po przeczytaniu tej książki spojrzysz na związki zupełnie inaczej i poczujesz się świadomy, dlaczego między kobietą a mężczyzną jest tak, a nie inaczej. I co zrobić, by było lepiej. Jak najlepiej. Tego Ci życzę!

A wy? Jakie ciekawe książki przeczytaliście w te wakacje? Dajcie znać w komentarzu!

Ściskam,
K.

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: