3 MIEJSCA W KRAKOWIE, KTÓRE MUSISZ ODWIEDZIĆ

UWAGA! Post skierowany do osób odwiedzających Kraków po raz pierwszy. Mieszkańców raczej nie zaskoczę, chociażbym chciała ;)

Jeśli lato to Twoja ulubiona pora roku, uwielbiasz polskie miasta i myślisz o krótkim wypadzie do Krakowa, to przedstawiam Ci listę, bez której nie możesz powiedzieć, że odwiedziłaś gród Kraka. Nie każę Ci od razu szukać wymyślnych miejsc, zacznij od tych podstawowych. Przecież nie od razu Rzym (Kraków) zbudowano. Małymi kroczkami, ale wciąż do przodu!

OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ – RYNEK GŁÓWNY

Przejdź każdą uliczkę w obrębie Starego Miasta. Najlepiej rano, wieczór i w południe. O każdej porze. Wejdź w pasaże weneckie, znajdź w nich urocze knajpy z ogródkami na dziedzińcu. Usiądź na chwilę, wypij kawę i zjedz bajgla. Rano wypij ją w towarzystwie gołębi, po południu idź pozwiedzać, a wieczorem usiądź pod Sukiennicami lub Mariackim i obserwuj uliczne życie Krakowa. Nie patrz na zegarek, nie uciekaj, nie spiesz się nigdzie. Zwolnij. Slow life!

KAZIMIERZ, CZYLI DZIELNICA ŻYDOWSKA

Ta część miasta oferuje ogromną liczbą dobrych restauracji i słynne zapiekanki z Okrąglaka przy placu Nowym zaskoczy nawet bardzo wymagającego fana citybreaków. Najlepiej zajrzyj tam latem, kiedy wieczory są ciepłe, a ulice pełne ludzi. Poczujesz się jak byś przeniósł/przeniosła się w czasie. Tym oddycha miasto! Jeśli lubisz czytać książki w klimatycznych kawiarniach, to Kazimierz jest właśnie dla Ciebie!

UL. DOLNYCH MŁYNÓW 10

Dawna fabryka cygar to dziś jedna z najmodniejszych części Krakowa. Znajdziesz tam mnóstwo knajp i drinkbarów, które oferują pyszne jedzenie oraz nietuzinkowe napoje, nie-tylko-wyskokowe. To właśnie tam wieczorami spotykają się mieszkańcy Krakowa. Nieco z dala od rynku, gdzie wciąż słychać szum i gwar miasta, ale jednocześnie wszechobecni turyści nie przeszkadzają w rozmowie przy winku czy piwku. Koniecznie usiądź na zewnątrz!

Jeśli już odwiedzisz te trzy miejsca, daj mi znać, które spodobało Ci się najbardziej:)
Pozdrawiam,
K.

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: