ADAPTOGENY TO NOWE SUPERFOODS

cosmic pantry saszetki

Życie w ciągłym biegu sprawia, że organizm człowieka jest narażony na częste zmiany, do których musi się przyzwyczajać, czyli adaptować. To właśnie pierwsza właściwość adaptogenów. Mają za zadanie przywracać równowagę w organizmie i ją utrzymywać.

Adaptogeny to zioła i ekstrakty roślinne, które pomagają regulować gospodarkę hormonalną, wpływają korzystnie na naszą odporność oraz redukują stres. A stresu w dzisiejszych czasach każdy z nas ma aż za dużo i dość!

ADAPTOGENY TO NOWE SUPERFOODS

Kosmiczny pył pełen adaptogenów tworzy m.in. firma Cosmic Pantry. Gdy tylko dowiedziałam się o ich istnieniu od razu postanowiłam go przetestować. Zamówienie złożyłam za pośrednictwem strony internetowej www.cosmicpantry.com

W moim koszyku znalazły się wszystkie trzy ,,kosmiczne mieszanki”, czyli Energy Blend, Beauty Potion oraz Sex Tonic. Niestety, napój czekoladowy Showroom Chocolate nie był dostępny, a szkoda, bo bardzo chciałam go spróbować. No cóż, może innym razem. 🙂

cosmic pantry adaptogeny

Produkty dostępne są w małych, średnich i dużych opakowaniach. Mimo, że lubię testować różne nowości to jestem osobą ostrożną, więc na początek zamówiłam najmniejsze opakowania. Jeśli mój organizm się z nimi polubi – zamówię większe gramatury w słoiczkach.

Zamówienie przyszło do mnie następnego dnia, więc obsługę klienta oceniam na 5!

ROŚLINY MAJĄ MOC!

Niech nasze piękno pochodzi z roślin. Rośliny mają moc! W ich składzie znajdziemy m.in. sproszkowany korzeń Maca, sproszkowaną Ashwagandha i Rhodiola oraz drobno zmielone ziarna kakaowca.

Bardzo mi się spodobało, że na stronie internetowej przy każdym produkcie był dostępny mini cookbook z przykładowymi przepisami jak te adaptogeny spożywać. Prawda jest taka, że wciąż mało osób wie czym one są. Takie małe przepiśniki w formie PDF są bardzo przydatne dla początkujących. Ja na początku dodawałam po łyżeczce do owocowo-warzywnych koktajli.

Same w sobie nie mają szczególnego smaku, ale także nie zmieniają smaku koktajli. Pachną lekko czekoladowo. Dla mnie najważniejsze było to uczucie, które podpowiadało mi, że spożywając te produkty dostarczam cennych składników mojemu organizmowi.

SEX TONIC

Ma lekko (bardzo lekko) słodkawy, czekoladowy smak. W składzie m.in. surowe kakao, Maca, korzenie Shatavari i Ashwagandhy. Doskonale regulują hormony, stymulują energię i libido, a dzięki właściwościom adaptogennym pomagają przezwyciężyć stres i niespokojny stan ducha. Sama nazwa brzmi relaksująco.

cosmic pantry sex tonic

BEAUTY POTION

Prawdziwe piękno bierze się ze środka, dlatego warto dostarczać sobie konkretną dawkę dobrych składników. Dbajmy o siebie! Mieszanka pomaga osiągnąć piękna, promienną cerę. Jest także nieocenioną pomocą w walce z codziennym stresem. A przecież Moje Drogie, stres piękności szkodzi!

ENERGY BLEND

Teoretycznie pomagają poprawić wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Ja kosmicznej energii dzięki tej mieszance nie doświadczyłam, ale ma ciekawy kolor, dzięki którym moje ulubione bananowe smoothies miało kolor… lekko niebieski. Świetnie radzą sobie ze zmęczeniem, ociężałą głową. Sprawdzą się, jeśli prowadzisz aktywny, wymagający tryb życia.

Wszystkie te magiczne produkty można kupić również w zestawie. Świetnie sprawdzą się jako prezent dla najbardziej wymagających miłośniczek dbania o urodę.

Próbowałyście już nowych superfoods jakimi są adaptogeny? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi!

Zostawcie po sobie znak w komentarzach!

Buziaki,

Kiniacz XOXO
KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: