BOHATERUN, CZYLI BIEG BOHATERÓW | SPRAWDŹ, CO SIĘ DZIAŁO!

Przeczytaj koniecznie, co to za wydarzenie i dlaczego brałam w nim udział!

12 maja 2018 roku na kampusie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się kolejna edycja wydarzenia o nazwie… BohateRun, czyli Bieg Bohaterów! Miało to miejsce dokładnie w 654. rocznicę założenia najstarszego w Polsce Uniwersytetu! Hurra!

Wydarzenie powstało z inicjatywy All in UJ w ramach Juwenaliów 2018 i miałam wielką przyjemność uczestniczyć w nim wraz z teamem EF Polska!

Żeby wziąć udział w biegu należało zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy i uiścić opłatę wpisową (30 zł, a w dniu zawodów 50 zł). Cała kwota zebrana z tzw. wpisowego została przeznaczona na cele charytatywne. Można było samemu wybrać czy chce się wspomóc Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, Fundację dla Zwierząt – Dar Serca, czy Fundację ,,Wyspy Szczęśliwe”, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową.

W biegu wzięło udział ponad 500 osób! Rozpoczął się on energetyczną Zumbą po której Team All in Run przygotował nas do startu odpowiednią rozgrzewką biegową. Wyruszyliśmy zaraz po 11, więc słońce i upał bardzo nam doskwierało. Wszystko wynagradzała nam panująca atmosfera. Ci, którym mimo wszystko brakowało siły, mogli poczęstować się darmową kawą ze Starbucks’a albo pysznymi krówkami zrobionymi na specjalne zamówienie EF Education First! Dystans do pokonania wynosił 5 lub 10 km (do wyboru). Niby nie dużo, ale wyobraźcie sobie, że…

…uczestnicy poprzebierali się w stroje bohaterów z bajek! Takim oto sposobem, wśród pól i łąk poza uczelnianym kampusem, mogliśmy zobaczyć Pikachu, Wonder Woman, Spider Mana a nawet Batmana! Gratulujemy wszystkim kreatywności i przede wszystkim – wytrwałości w biegu w dość niewygodnych ubraniach. 😉

Łącznie zebrano 16 010 zł, z czego do fundacji dla zwierząt trwfiło 3 202 zł, do Hospicjum św. Łazarza 5 213 zł, a do fundacji wspierającej dzieci chore na raka – aż 8 141 zł! Brawo my! Dodatkowo chętni mogli wrzucać datki do puszek wyżej wymienionych organizacji, których reprezentanci towarzyszyli nam przez cały okres trwania wydarzenia!

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i środki przekazane na te szczytne cele! Nie przestawajmy być bohaterami! Pomagajmy każdego dnia, bo każdego dnia ktoś potrzebuje naszej pomocy!

Do zobaczenia za rok!

Ściskam,
Kiniacz!

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!