CZAS WOLNY? TYLKO DLA BOGACZY!

Spójrzmy prawdzie w oczy...

czas praca motywacja

Ostatnio dość często słyszę od moich znajomych:

Ty to masz rzycie!

albo

Skąd Ty masz na to wszystko czas?

Skąd? Dobre pytanie.

KAŻDEGO DNIA ŁĄCZĘ PRACĘ ZE STUDIAMI

Wprawdzie pracuję zdalnie, z domu, ale to nie znaczy że nic nie robię. Wręcz przeciwnie – sama muszę organizować swoją pracę i znajdować na nią czas. Do tego studiuję tak na prawdę dwa języki obce, wiec widmo-wykłady, na które nie trzeba chodzić to dla mnie mit. Muszę być na dosłownie każdych zajęciach i dużo uczyć się po nich, samej, w domu. Co-dzien-nie.

studia nauka motywacja

BLOG

Do tego dochodzi blogowanie, instagramowanie i od niedawna też – youtubowanie. W wolnych chwilach (których nie mam) działam dla EF-u – tu jakieś wydarzenie, tu coś trzeba nakręcić, czasem skoczyć do biura lub napisać jakiś artykuł. Różnie to bywa.

W międzyczasie (którego także nie mam) staram się ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, oczywiście z Ewka, no bo z kim innym. Ma kobieta powera!

PODRÓŻE?

Jak mam wolne (którego przecież nie mam) to podróżuje. Ostatnio zahaczyłam o New York i wiecie co? Było extra! Jeszcze bardziej extra jest to, że… wyjazd był nagrodą za całą tę moją pracę. W całym natłoku wrażeń i codziennych obowiązków zdążyłam jeszcze spełnić swoje marzenie (i to chyba jedno z największych jakie miałam) – zobaczyłam na własne oczy Nowy Jork!

kiniacz xoxo time square

Jak ktoś mi mówi, ze nie ma na nic czasu to mówię…

Nie da się? To patrz!

Po łacinie mówi się:

Nil sine magno labore dedit vita mortalibus, czyli życie niczego nie dało śmiertelnym za darmo, co tłumacząc na ,,współczesny” oznacza, że na wszystko trzeba sobie zapracować. Tyle masz, ile z siebie dasz.

kiniacz usa

Nie chce podziwu czy oklasków bo nie robię tego ani dla nikogo, ani pod przymusem. Robię to tylko i wyłącznie dla siebie. Taki trochę egoizm jedynaka… To moje życie i moja droga, która wybrałam. Lubię to co robię, bo sprawia mi to ogromną przyjemność i daje dużo satysfakcji. Taki lifestyle nie męczy. 🙂

CZY ZAWSZE JEST KOLOROWO?

Wiadomo, bywają lepsze i gorsze dni, w których jedyne na co mam ochotę, to leżeć pod kocem, pić herbatkę i oglądać seriale, ale takie jest życie. Ważne, żeby się nie podawać i ciągle iść do przodu. Nie trzeba biec, wystarczy iść.

nowy jork plotkara

CZAS DLA SIEBIE

Nie daj sobie wmówić, że nie masz czasu na swoje pasje. Chcieć to móc. Moja doba ma tyle samo ile Twoja czy każdego innego człowieka na Ziemi – dokładnie 24 godziny. I mimo ze zaczyna się o różnych godzinach (bo przecież mamy różne strefy czasowe), to trwa tyle samo. Dokładnie 24h.

Ludzie maja różnych bogów i różne wierzenia, ale jeszcze nikt na świecie nie podważył 24-godzinnego dnia.

Tylko od Ciebie zależy, jak wykorzystasz ten czas.

wykorzystaj swój czas

Ciao,
Kinga

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: