EATALY CZYLI WŁOSKIE MIEJSCE NA NOWOJORSKIEJ MAPIE

Home / PODRÓŻE / EATALY CZYLI WŁOSKIE MIEJSCE NA NOWOJORSKIEJ MAPIE
eataly w nowym jorku

Odkąd studiuję filologię włoską interesuję się kulturą Półwyspu Apenińskiego i jej mieszkańców. W prawie każdym odwiedzanym przeze mnie miejscu na świecie widzę jakieś powiązania z Italią. Tak też było w Nowym Jorku. Jedym z najpopularniejszych włoskich miejsc na nowojorskiej mapie jest oczywiście… Eataly!

EATALY

W Eataly można znaleźć wszystko, co kojarzy nam się z Włochami. Miejsce jest połączeniem wielkiego sklepu z włoskimi produktami, lokalnego targu ze świeżymi warzywami i owocami (nie tylko morze) oraz typowej włoskiej restauracji.

eataly włoski sklep

Na początku muszę zaznaczyć, że nowojorska pizza w ogóle nie przypomina tej prawdziwej, włoskiej – jest dużo bardziej tłusta, ma grubsze ciasto i jak dla mnie – dużo gorzej smakuje.

Będąc w Eataly chciałam się przekonać czy w Nowym Jorku można dostać prawdziwą włoską pizzę i okazuje się, że można! Wprawdzie daleko jej było do włoskiego ideału, ale była smaczna i aromatyczna (czy można tak powiedzieć o pizzy?)

Nowy Jork jest bardzo drogim miastem – to wie każdy. (tu post o cenach) Ja odczułam to zwłaszcza w Eataly, do którego wybrałam się razem z moją współlokatorką Daria z Moskwy. Za jedną pizzę i dwa małe drinki na bazie prosecco zapłaciłyśmy w przeliczeniu… 200zł! Wiem, wiem, nigdy w podróży nie należy niczego przeliczać, ale po prostu byłam ciekawa…

eataly nyc

Miejsce samo w sobie jest naprawdę bardzo klimatyczne i zdecydowanie warto się tam wybrać będąc w Nowym Jorku. Można tam kupić włoskie sery, makarony, ryby i owoce morza, zjeść pizzę al taglio (na kawałki) albo spróbować włoskich gelato (lodów). A potem popić to pyszną włoską kawą. Albo winem.

eataly wino

PS. Amerykańska kawa również nie powala, nawet ta waniliowa z Dunkin Donuts. A może to ja przywykłam do włoskiej jakości i smaków?

W Eataly można kupić też włoskie produkty nie związane z jedzeniem. Pełno tam włoskich kosmetyków, książek czy gadżetów do domu.

eataly książki

Warto też wspomnieć, że Eataly to jedno z ulubionych miejsc blogerek. Bardzo lubi je sama Chiara Ferragni – włoska blogerka, do której jest często porównywana nasza polska Maffashion.

Jeśli będziecie w Nowym Jorku – koniecznie odwiedźcie to miejsce i dajcie znać jak Wam się podobało!

PS. Wszystkie zdjęcia pochodzą z Eataly NYC Downtown, mieszczącego się niedaleko World Trade Center i Domu Handlowego 21 Century.

eataly nyc downtown

Zapraszam też do innych moich wpisów o Włoszech lub Nowym Jorku:

DLACZEGO GDY ZAMÓWISZ LATTE DOSTANIESZ SAMO MLEKO

CO TO JEST APERITIVO? – już wkrótce na blogu

NOWY JORK – Jak wyjechałam do USA?

Ciao,
Kinga

%d bloggers like this: