EF EDUCATION FIRST – REZERWACJA | JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WYJAZD?

Stało się! Zarezerwowałam wyjazd na kurs językowy z EF Education First i niedługo zaczynam swoją przygodę! Jak to zrobiłam? Czy było trudno? Co warto wiedzieć? Jeśli też rozważasz rezerwację wyjazdu lub po prostu jesteś ciekawy/ciekawa jak to wygląda, to zapraszam do zapoznania się z tematem!

Na początku zaczniemy od tego, co powinnaś wiedzieć przed przystąpieniem do rezerwacji kursu językowego z EF Education First.

KOSZTY

Te podane na stronie lub w katalogu nie obejmują wszystkich opłat, jakie prawdopodobnie poniesiesz. Zajrzyj do wpisu, w którym przedstawiam dokładnie swoje wydatki podczas wyjazdu (link tutaj). Tam opisałam dokładnie, ile naprawdę kosztował mnie kurs.

REZERWACJA

Możesz zarezerwować wyjazd przez stronę internetowa, telefonicznie bądź odwiedzając osobiście jedno z dwóch biur w Polsce – w Warszawie lub w Krakowie.

WAŻNE: Wspomnij, że wiesz o kursach EF ode mnie, czyli Ambasadorki Kingi Kuś albo z bloga thelife.pl, to pomoże i mnie, i Tobie – zaufaj mi! 🙂 

Nawet jeśli wybierzesz jedną z pierwszych opcji (przez stronę lub telefonicznie), warto wybrać się do stacjonarnego biura i porozmawiać z konsultantem. Ja tak zrobiłam i wiele mi się w głowie rozjaśniło po takim spotkaniu. Tobie też polecam, zwłaszcza że pracują tam młode i sympatyczne osoby chętne udzielić Ci wszelkich informacji.

DODATKOWE WYDATKI

Ta lista będzie długa. W moim przypadku koszty kursu obejmowały zajęcia w szkole, zakwaterowanie w rodzinie goszczącej w pokoju dwuosobowym oraz wyżywienie – śniadania i obiady od poniedziałku do piątku i trzy posiłki w weekendy. Jeśli wybierasz inną opcję niż ja, licz się z tym, że za wszystko musisz dopłacić. ZA WSZYSTKO, niestety. Jeśli nie wiesz jak dotrzeć do szkoły lub też rodziny goszczącej i potrzebujesz transferów z lotniska – jest to płatne. Jeśli wolisz mieć swój własny pokój – to również. Jeśli nie chcesz mieszkać z rodziną goszczącą i wolisz akademik – to też dodatkowy koszt. Co więcej, jeśli między zajęciami będziesz się nudzić i zechcesz skorzystać z organizowanych przez szkołę Activities – często i one są dodatkowo płatne… Na szczęście nie wszystkie. 😉

LOTY

Największym dodatkowym kosztem będą loty. Możesz je zarezerwować przez stronę myEF, do której dostęp otrzymasz po wstępnej rezerwacji, bądź spróbować znaleźć coś na własną rękę. Jeśli masz mniej niż 18 lat, łatwiej Ci będzie poprzez myEF, jednak taniej wyjdzie, jeśli załatwisz to samemu.

KONTO myEF

Otrzymasz dostęp do indywidualnego konta myEF, na którym znajdują się wszelkie przydatne informacje. Zaloguj się tam i przeklikaj tę stronę. Znajdziesz tam wiele naprawdę przydatnych informacji, począwszy od ważnych dat, adresów i numerów po plan lekcji, gdy już przydzielą Cię do grupy. Za pomocą myEF możesz też poznać ludzi, którzy w tym samym czasie będą na kursie w wybranym przez Ciebie miejscu. To bardzo ciekawa funkcja, która pozwoli Ci zawrzeć nowe znajomości jeszcze przed rozpoczęciem kursu.

CO JESZCZE?

Przed wyjazdem koniecznie obejrzyj ten filmik i przeczytaj załączone ulotki informacyjne. Zapisz ważne adresy, daty i miejsca. Odwiedź kantor, bo warto mieć trochę pieniędzy w lokalnej walucie. Sprawdź też pogodę, zwłaszcza jeśli wybierasz się w odległe miejsce. Ale przede wszystkim – nastaw się pozytywnie! Czeka Cię przygoda, jakiej nie zapomnisz prawdopodobnie do końca swojego życia! Powodzenia!

Pamiętaj o hasłach, o których masz wspomnieć przy rezerwacji – Ambasadorka Kinga Kuś lub blog thelife.pl
Dostaniesz wtedy zniżkę w wysokości -5%!

PS. Zaraz po niej też się liczy! 🙂
Trzymam kciuki, powodzenia!

Czy ktoś z Was był na kursie z EF? Jakie macie wrażenia? 🙂

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: