EF NOWY JORK – MOJA OPINIA O KURSIE

EF NOWY JORK – MOJA OPINIA O KURSIE

Dzięki EF Polska spełniło się moje marzenie – wyjechałam do USA i zobaczyłam Nowy Jork na własne oczy!

Jak to się stało? Możesz przeczytać tutaj: WYJAZD DO USA

Do Stanów Zjednoczonych wyjechałam po raz pierwszy we wrześniu 2018 roku. Mam nadzieję, że nie ostatni, bo Nowy Jork baaardzo mi się spodobał – chciałabym kiedyś zobaczyć zimę w Wielkim Jabłku…

W każdym razie: do USA wyjechałam razem z EF Education First, już jako Ambasadorka. Mieszkałam na kampusie w Tarrytown, w pokoju 4-osobowym razem z Rosjanką i dwoma dziewczynami z Azji. Wszystkie były bardzo sympatyczne i utrzymujemy kontakt do dziś, zwłaszcza z Darią z Moskwy, która robi piękne zdjęcia!

KAMPUS

Kampus mieści się niecałą godzinę od Manhattanu, można tam dojechać podmiejskim pociągiem. Na kampusie znajduje się wszystko, czego może potrzebować student w czasie tygodnia nauki – jest sklep, kawiarnia, pralnia, stołówka i oczywiście sale lekcyjne. Jest nawet Starbucks! Po zajęciach można skorzystać z basenu, siłowni, kortów do tenisa, boiska do koszykówki, piłki nożnej, itd. Można też usiąć przed akademikiem razem z przyjaciółmi, popijać dietetyczną Coca Colę i rozkoszować się widokiem na miasto. 🙂

Jeśli okaże się, że nie możesz czegoś kupić na kampusie, to w centrum Tarrytown, idąc przez ok. 7 min drogą w dół (kampus znajduje się na wzgórzu), znajdziesz sklepy, restauracje, second-handy, supermarkety i nawet McDonalda. Jeśli Ci to nie wystarczy – w Nowym Jorku dostaniesz dosłownie wszystko! Serio!

Masz jakieś pytania? Pisz do mnie na Insta – @kiniacz.xoxo!

JĘZYK ANGIELSKI

Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego to szkoła w Nowym Jorku jest do tego idealnym miejscem! Nie tylko będziesz chodził/-a na lekcje prowadzone przez native speakerów, ale też będziesz mieć okazję wykorzystać nowo poznane słówka w praktyce. A może Nowy Jork tak Cię zafascynuje, że niewinny kurs skończy się studiami w Stanach lub filologią…? Kto wie… 😉

Jeśli chodzi o mnie, to muszę szczerze przyznać, że ja na zajęciach wiele nie skorzystałam… Ale spokojnie, już wyjaśniam dlaczego. Po pierwsze, lecąc do Stanów znałam już całkiem nieźle angielski. Po drugie, byłam na kursie w NY dość krótko – mogłam sobie pozwolić na max. 3-tyg. urlop od uczelni i pracy, a wyjazd do Ameryki połączyłam jeszcze ze zwiedzaniem Kanady.

Przeczytaj także: FAJERWERKI NAD NIAGARĄ oraz TORONTO – CZY WARTO?

Nie mniej jednak uczestniczyłam we wszystkich zajęciach (no prawie – opuściłam tylko jeden dzień nauki na potrzeby Fashion Week’a) i muszę przyznać, że wszystkie lekcje były ciekawe, na wysokim poziomie merytorycznym, z wykorzystaniem sprzętów multimedialnych w postaci tabletów, komputerów, tablic, itp. Ogólnie – jestem zadowolona!

Nauka języka wymaga jednak czasu, dlatego zachęcam do rezerwowania kursów dłuższych niż dwa tygodnie. Po trzecie i najważniejsze – moim celem było przede wszystkim zobaczenie Wielkiego Jabłka, więc każdą wolną chwilę spędzałam na Manhattanie.

czas praca motywacja

Nie imprezowałam, nie brałam udziału w licznych(!) atrakcjach organizowanych przez szkołę na terenie kampusu i nie za bardzo się integrowałam… Ale nie żałuję! Nowy Jork absolutnie mnie zachwycił i powstało dużo wpisów i relacji z tego wyjazdu. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócę, tym razem na dłużej. Jeśli jesteś zainteresowany/-a odsyłam Cię tutaj.

STOP. Muszę jednak przyznać, że mój angielski trochę się poprawił – używałam go każdego dnia – czy to w szkole czy na mieście, więc automatycznie pod koniec wyjazdu czułam się już dużo pewniej rozmawiając z rodowitymi Amerykanami. Nic tak nie rozwija i nie motywuje do nauki języka jak small talk z native’ami.

AMERICAN DREAM

Mój zachwyt szkołą EF w NY łączy się ściśle z tak zwanym American Dream – zachwytem nad Ameryką, jej kulturą, historią, itp. Myślę, że każdy powinien przynajmniej raz w życiu polecieć do USA, żeby uświadomić sobie, że u nas wcale nie jest tak źle, jak nam się czasem wydaje! Ameryka jest cudowna, ale mieszkać bym tam nie chciała.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości lub po prostu chcesz moją zniżkę Ambasadorską – napisz do mnie przed rezerwacją kursu na Instagramie: @kiniacz.xoxo – chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania i doradzę, jak mądrze zarezerwować kurs! Powiem Ci także co trzeba zrobić, żeby uzyskać moją zniżkę ambasadorską na kurs! Pisz śmiało!

Zamów bezpłatny katalog z mojej stronki ambasadorskiej:

POBIERZ BEZPŁATNY KATALOG

Jestem ogromnie wdzięczna, że miałam możliwość wyjechania do Stanów i spełnienia mojego marzenia… Gdyby nie EF, to prawdopodobnie nigdy nie zobaczyłabym Nowego Jorku i nie dostała pracy jako Wolontariusz podczas Nowojorskiego Fashion Weeku! To dopiero była przygoda! Więcej info już wkrótce!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

%d bloggers like this: