FASHION NIGHT 2018 | RELACJA

Zobacz, co wydarzyło się podczas kolejnej edycji wieczoru mody Fashion Night 2018 w Krakowie!

7 maja 2018 roku w Krakowie odbyła się kolejna edycja wieczoru mody pod nazwą Fashion Night. Pojawili się na niej wschodzący projektanci polskiej branży odzieżowej. Udałam się tam z ciekawości, a wróciłam bardzo mile zaskoczona.
Co za energia!

Swoje projekty przedstawili m.in.

AGNIESZKA MACIOCHA

Jej kolekcja ,,Outer Space” była inspirowana przestrzenią kosmiczną. To połączenie tego, co mierzalne i widzialne z tym, co odległe i nieuchwytne.

JULIA KNOP

Projektantka w swoich kolekcjach stawia na subtelność i kobiecość, nadając ubraniom jednocześnie smaku i charakteru. Ubrania tej marki mają pomóc kobietom docenić ich własne piękno.

KAROLINA ADAMSKA

Główną inspiracją do stworzenia kolekcji ,,Loved Up” były wiersze impresjonistyczne. Dopełnia ją obuwie wykonane z drewna, ekologicznej skóry i przewiewnej sportowej siatki. Niecodzienne połączenie!

JULIA KOLASA

Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji ,,Wingate” była podróż do Arizony. Dodatkowo, kolekcja została wzbogacona tkaniną inspirowaną Wielkim Kanionem.

ALEKSANDRA LIPOWSKA

Kolekcja ,,Tic-Tac-Toe” to opowieść o gangu dziewczyn. Projektantka inspirowała się rozgrywką w kółko i krzyżyk. Ubrania mają charakter streetwearowy.

DOMINIK MOSKWA

Inspiracją do stworzenia kolekcji ,,FrozenBubble” był nieuchwytny moment zamarzania bańki mydlanej. Kierowana jest ona do osób otwartych, pełnych energii. Według mnie zdecydowanie najlepsza!

ANNA WĘGRZYN

Projektantka mówi o sobie: ,,kiedy dzieci w podstawówce biegały w getrach w pokemony, ja nosiłam zakładaną spódniczkę, koszulę z kołnierzykiem i dwa warkocze!”. Kolekcja jest odzwierciedleniem osobistego stylu autorki. Przedstawia stroje klasyczne, bo diabeł tkwi w prostocie.

MACIEJ REDO

Jego celem było stworzenie ubrań na każdą okazję, zarówno na co dzień, jak i na imprezę. Idealnie wpisuje się to w codzienne miejskie, zabiegane życie. Inspirował się tętniącymi życiem klubami nocnymi, elektroniką lat 80 oraz disco. Zdecydowanie niebanalne połączenie.

ANNA NOWAK – CURYŁO

Kolekcja ,,Łowcy Głów” skierowana do osób odważnych, poszukujących oryginalnej formy stylu. Projektantka inspirowała się Ameryką Południową – poprzez stroje chce ,,zabrać” swoich odbiorców do Ekwadoru.

Głównym sponsorem wydarzenia była marka 4F.

O perfekcyjny makijaż i idealne fryzury zadbali: Artystyczna Alternatywa, Akademia Curyło oraz Mateusz Dziwisz. Make-Up został wykonany produktami krakowskiej firmy kosmetycznej Hean.

Po pokazie można było zrobić sobie zdjęcie na ściance i czerwonym dywanie. I oczywiście poczuć się jak gwiazda! 😉

Podsumowując, spodziewałam się wydarzenia typowo szkolnego, z wybiegiem poprowadzonym przez środek zwykłej sali gimnastycznej i śmiesznych balonów… To co tam zobaczyłam, przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Organizatorzy pokazali klasę! Wszystko było profesjonalnie przygotowane – łącznie z muzyka, scenografią, ruchem scenicznym modelek oraz dodatkowymi atrakcjami, które umilały nam ten wyjątkowy wieczór. Zaśpiewała dla nas wokalistka i kompozytorka Karolina Linowska, a potem wystąpił duet Bloo Crane, tworzący elektroniczny pop. W przerwie ,,zaczarował” nas również finalista Mam talent – Igor Chipovsky.
Szacun za organizację!

Jeśli nie byliście w tym roku – koniecznie wpadnijcie za rok!

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym wydarzeniem! Mimo, że był to pierwszy pokaz mody, w którym uczestniczyłam – na pewno nie ostatni!

PS. O 21.30 zaczęło się Afterparty! 😉

A Wy? Byliście kiedyś na pokazie mody? A może na Fashion Night? Dajcie znać!

Ściskam,
Kiniacz!

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!