GENIALNE NARZĘDZIE DLA TWOJEGO INSTAGRAMA

instagram iqhashtags

Wiele osób wzorowo prowadzi swoje Instagramy. Ważna jest odpowiednia kolorystyka, spójność zdjęć, ciekawa tematyka. W końcu dzięki temu rosną zasięgi. Każdej osobie, która tworzy treści w internecie zależy przecież na dużej liczbie zaangażowanych followersów. A to wszystko może nie przynosić pożądanych efektów, jeśli zlekceważymy hashtagi.

Dziś chciałabym się z Wami podzielić genialnym narzędziem pomocnym w prowadzeniu Instagrama. Strona nazywa się iqhashtags.com i możecie tam wykonać profesjonalną analizę Waszego profilu.

https://iqhashtags.com/

Stronka składa się z czterech części o nazwach:

 • Szukaj hashtagów
 • Analiza profilu
 • Top 9
 • Zbanowane hashtagi

SZUKAJ HASZTAGÓW

Wyszukiwarka pozwoli Ci znaleźć podobne hashtagi, dzięki którym Twoje zdjęcia zostaną wyświetlone przez większą liczbę ludzi. Wpisujesz jeden przykładowy hasztag, np. #zdrowejedzenie, wybierasz jaką wielkość
w zakresie od… do… powinny mieć znalezione dla Ciebie tagi i klikasz szukaj.

Wielkość hashtagu to liczba zdjęć, które zostały nim oznaczone. Inne wielkości będą odpowiednie dla kont o małych zasięgach, inne sprawdzą się u mikroinfluencerów, jeszcze inne u osób powyżej 10k followersów.

Po kliknięciu ,,szukaj” otrzymujesz listę tagów, którymi możesz oznaczyć swoje zdjęcie. Wyszukiwarka pozwala zaznaczać te, które najbardziej Ci się podobają i które jednocześnie będą najlepiej pasowały do Twojego zdjęcia. Możesz od razu skopiować przygotowane hashtagi i wkleić je bezpośrednio pod zdjęciem. Taka funkcja niesamowicie ułatwia i przyspiesza pracę. Zwłaszcza jeśli rozwijasz swoje konto i wrzucasz kilka postów na dzień.

ANALIZA PROFILU

Żeby uzyskać pełny dostęp do tej części portalu musisz mieć wykupione konto premium. W podstawowej wersji jest tylko kilka informacji, np. liczba followersów, ich zainteresowania czy dni i godziny największej aktywności na Twoim profilu.

Bardzo zależało mi na dokładnym przetestowaniu tego narzędzia, więc wykupiłam wersję premium. Dla kont do 50k followersów miesięczna subskrybcja to koszt 50 zł (14 $). Wersja premium oferuje nam pełen dostęp do zbanowanych hasztagów obecnych na naszym profilu, do masowych followersów i influencerów, którzy obeserują nasze konto, a także do szczegółowych statystyk dotyczących naszych obserwatorów, m.in. jeszcze więcej ich zainteresowań, miejsc skąd pochodzą, dokładna analiza płci oraz wieku.

Można również zobaczyć listę aktywnych kont na profilu, czyli osób, które aktywnie lajkują i komentują nasze zdjęcia. Dzięki temu możemy ich za to nagradzać.

TOP 9

W top 9 znajdziesz dziewięć najbardziej lubianych zdjęć w poprzednim roku wraz z liczbą lajków jakie otrzymałaś, a potem opublikować je z hashtagiem #bestnine2018. Zobacz moje! 🙂

 1. Imieniny i ujawnienie bloga.
 2. Zakupy – shopping queen.
 3. Stolica piękna okolica.
 4. Częstochowa.
 5. Zrobienie tatuażu.
 6. Odwiedziny rodziny na Mazowszu.
 7. Nowy Jork – sesja na Brooklynie.
 8. Wesele (prawie) góralskie.
 9. Zwykłe selfie w ogrodzie 🙂

ZBANOWANE HASHTAGI

W tej zakładce możesz sprawdzić czy hasztag, którego chcesz użyć nie jest przypadkiem zbanowany. Zbanowane hasztagi to te, które przyczyniają się do zmniejszenia naszych zasięgów, dlatego tak ważne jest ich unikanie.

Warto to sprawdzać, ponieważ nawet jeden (często nieświadomie) umieszczony pod zdjęciem zbanowany hasztag może znacząco obniżyć wyświetlenia naszego zdjęcia. Algorytm Instagrama nie lubi zbanowanych hashtagów. 😉

Mam nadzieję, że przydadzą Wam się te informacje. Nawet jeśli nie planujecie zakupu rozszerzonej wersji tej platformy, to z podstawowej także możecie się dużo dowiedzieć o Waszym koncie.

W razie pytań służę pomocą i oczywiście zapraszam na Instagrama!

NA KONIEC – CZY WARTO?

Czy warto wydać te przysłowiowe 50 zł i wykupić wersję premium? Moim zdaniem nie. Owszem, analiza profilu jest rzeczą przydatną, ale w płatnej wersji serwisu można ją wykonywać tylko raz na tydzień. Co więcej, aplikacja pokaże Wam zbanowane hashtagi obecne pod Waszymi zdjęciami oraz mass konta, które Was obserwują, ale… usunąć je będziecie musieli sami, ręcznie.

Plusem jest wyszukiwarka hasztagów, bo dzięki niej i dzięki odpowiedniemu doborowi tagów możecie dotrzeć do większej liczby odbiorców. Ciekawą opcją jest też wyszukiwarka zbanowanych hashtagów, ale akurat ona jest dostępna w wersji podstawowej, za którą nie trzeba płacić.

Myślę, że jeśli chcecie zacząć inwestować w Instagrama, to te kilkadziesiąt złotych można o wiele lepiej spożytkować.

Zobacz także: Jak zrobić ładne Instastories?

Jeśli podobał Ci się mój wpis będzie mi miło, jeśli:

Miłego dnia,

Kiniacz XOXO
KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: