JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ?

Home / PODRÓŻE / JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ?
JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ?

Moi znajomi często mnie pytają o sposoby na tanie podróżowanie. Przygotowałam dla Was moje TOP TIPS, zapraszam serdecznie!

1. Pierwsza zasada tanich wyjazdów to: rezerwuj je dużo wcześniej. Kropka. Ale spokojnie, nie musisz w styczniu rezerwować wyjazdu na Sylwestra. Mam tu na myśli 3-4 miesiące do przodu. Wtedy ceny są najniższe. Weź też pod uwagę, że najdroższe będą wyjazdy weekendowe lub okołoweekendowe oraz te wypadające w czasie dni ustawowo wolnych. Jeżeli tylko masz możliwość zrobić sobie wolne od pracy/szkoły/uczelni w tygodniu to nawet się nie zastanawiaj i leć.

Experience is far more valuable than money will ever be.

2. Zastanów się, czy naprawdę zależy Ci na wysokim standardzie hotelu. A raczej czy cena za nocleg powstrzyma Cię przed przeżyciem przygody. Cztero- i pieciogwiazdkowe hotele nie są Ci do szczęścia potrzebne, ale za to zmiana otoczenia na kilka dni – tak. Oczywiście nie zgadzaj się na spanie z karaluchami w stodole z dala od wszystkiego. Wystarczy, że nie będziesz szukać noclegu w hotelach w centrum miasta.

3. Unikaj jedzenia w restauracjach i knajpach na głównych placach, rynkach. Tam ceny za zwykle dania są najwyższe. Może warto odejść kawałek, zaszyć się w jakiejś bocznej uliczce, zjeść w równie uroczym miejscu a jednocześnie nie przepłacać? Często właśnie w takich miejscach, oddalonych od przepełnionych turystami ulic można zjeść lokalne przysmaki serwowane przez świetnych lokalnych kucharzy.

4. Sprawdź ceny transferów z lotniska. Bilety lotnicze możesz kupić nawet za kilkadziesiąt złotych w dwie strony, ale potem często okazuje się, ze lotnisko na którym lądujesz jest oddalone od centrum miasta o np. sto kilometrów. A jeśli chcesz to miasto zobaczyć, to za transfer z lotniska będziesz musiał/musiała zapłacić grubo ponad kwotę wydana na same bilety. Warto doczytać o dojeździe z lotniska do centrum miasta jeszcze przed podrożą, aby uniknąć dodatkowych kosztów i przed podróżą spać spokojnie.

samolot

5. Nie rezerwuj noclegów przez pośredników. Mam tu na myśli różnego rodzaju porównywarki.  Tam ceny są znacznie wyższe niż te oferowane bezpośrednio przez stronę hotelu czy hostelu. Ale nie lekceważ ich od razu. Przydają się, gdy chcesz znaleźć dobry hotel, zobaczyć jego lokalizację i poznać opinie innych podróżujących. Pamiętaj, że ceny zawsze są wyższe, ponieważ zawierają prowizję. Właśnie dlatego rezerwuj noclegi przez bezpośrednio. No chyba, że masz problem z np. językiem. Dzięki rezerwacji poprzez stronę hotelu i nawiązaniu kontaktu mailowego z recepcją w Rzymie udało mi się zaoszczędzić na noclegu prawie 100 euro. Tobie też się uda! A te pieniądze można spożytkować dużo lepiej, np. wydając na zakupy czy pyszne lokalne jedzenie. Mmm!

5. Pokoje wieloosobowe to świetna przygoda! Możesz poznać tam ciekawych ludzi z całego świata. Owszem, zdarza się ze ktoś będzie chrapał przez pól nocy lub wróci do pokoju nad ranem, ale obecnie większość hosteli wyposażona jest z łóżka, tzw. boksy, które nie tylko trochę wyciszają hałasy dochodzące z pokoju, ale tez dają nam odrobinę prywatności. Osobiście miałam okazje nocować w takim pokoju na Malcie i było fantastycznie! Gdzie jak nie tam możesz pomieszkać z Brazylijczykami, Holenderka, Koreanka i Hiszpanka jednocześnie? Nigdzie!

6. Poluj na kupony rabatowe i promocje. Wiele stron internetowych oferuje zniżki na podróże, dzięki którym możesz obniżyć koszt wyjazdu nawet o kilkaset złotych. Oczywiście zależy to od destynacji wyjazdu. Zaprzyjaźnij się też z witrynami linii lotniczych. Sporo z nich oferuje zniżki, jeśli tylko dokonamy rezerwacji w odpowiednim czasie. Ostatnio widziałam np. -20% na wszystkie kierunki lub pule biletów za kilka złotych u jednego z przewoźników (przelotników?). Czyż to nie mile z ich strony?

7. Podróżuj w pojedynkę lub w większej grupie. Skład 2-6 osobowy zapłaci za wycieczkę najwięcej. Zwłaszcza w hotelach. Samotnie możesz wynająć miejsce w pokoju wieloosobowym i przeżyć przygodę życia podróżując z początkowo obcymi ludźmi (początkowo, bo takie wypady bardzo integrują i można poznać fantastycznych ludzi). Będąc w grupie możecie zająć cały taki pokój lub otrzymać zniżkę za liczbę uczestników wypadu.

Jeśli będziecie pamiętać o moich radach i też dobrze szukać to na pewno uda się znaleźć korzystne oferty.

A wy, macie jakieś sposoby na tanie podróżowanie? Podzielcie się w komentarzach!<3

Ściskam, K.

%d bloggers like this: