JAK WYJECHAĆ DO USA? MOJA HISTORIA

Home / LIFESTYLE / JAK WYJECHAĆ DO USA? MOJA HISTORIA
JAK WYJECHAĆ DO USA?

Cześć!

Wielu z Was jest ciekawych jak to się stało, że wyjechałam do Nowego Jorku, do USA, w ogóle do Ameryki. Myślę, że moja historia może być dla Was inspiracją, jeśli chcecie kiedyś odwiedzić ten piękny, wielki kraj.

JAK WYJECHAĆ DO USA?

Wszystko zaczęło się na pierwszym roku studiów, kiedy uczestniczyłam w spotkaniu z konsulem USA. Spotkanie było połączone z promocją programów Work&Travel by Camp Leaders. Wtedy zrozumiałam, że wyjazd do Stanów naprawdę jest możliwy! Ba – jest nawet w zasięgu mojej ręki. Nie chcę się powtarzać, bo wszystko to opisałam dość dokładnie w poście JAK UCZELNIA ZNISZCZYŁA MOJE PLANY, do którego przeczytania serdecznie Was zapraszam!

work and travel usa

W skrócie: na Work&Travel jednak nie pojechałam, ale pojawiła się inna możliwość wyjazdu do USA. Jaka? Oczywiście z EF Education First! Jak nie drzwiami, to oknem. 😉

EF AMBASSADOR

Część z Was pewnie wie, od dość długiego czasu jestem Ambasadorką EF Education First. Promuję ich offline i online, jak zresztą wszyscy Ambasadorzy! (Pozdrawiam Was, jeśli to czytacie! :))

Wyjechać z EF-em może każdy, ale żeby wyjechać jako Ambasador trzeba się już trochę napracować. W życiu nie pomyślałabym, że może mi się to udać. A jednak! To właśnie dzięki firmie EF wyjechałam do Stanów Zjednoczonych.

Zostając Ambasadorką chciałam tak naprawdę zdobyć doświadczenie w firmie językowej o ogólnoświatowych zasięgach i takiej samej rozpoznawalności. Na co dzień studiuję filologię, więc wydawało mi się to dość… rozsądne.

ef ambassador kiniacz

 

CZY ZROBIŁAM TO DLA CV?

Na filo uczę się dwóch języków, znam też w jakimś tam stopniu angielski, więc staż w EF wydawał mi się czymś idealnym do mojego CV. Co ciekawe, nigdy nie robię niczego specjalnie pod CV – uważam, że to po prostu nie ma sensu. Jeśli jakaś rzecz mnie nie interesuje, to po prostu się w nią angażuję, a jeśli nie to bolało by mnie wykonywanie jej tylko i wyłącznie w celu wzbogacenia tego zwykłego kawałka papieru z życiorysem.

Bycie Ambasadorem wpisywało się całkiem dobrze w obie te kwestie – z jednej strony świetne doświadczenie, z drugiej – jeszcze lepsza przygoda i poznawanie nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nawet nie wiecie ile EF mi dał! Poznałam świetnych ludzi, uczestniczyłam w Dniu Influencera, pomagałam organizować różne targi, salony, spotkania… Mega doświadczenie! Ale o tym kiedy indziej! 😉

NOWE MOŻLIWOŚCI

W maju okazało się, że mam już tyle punktów ambasadorskich, że istnieje możliwość ich wymiany na… kolejny kurs! Pomyślałam wtedy, że jedynym miejscem, które chciałabym zobaczyć w tych wszystkich okolicznościach jest oczywiście Ameryka! Długo wahałam się, który kierunek wybrać. Nowy Jork czy Miami? A może słoneczną Kalifornię?

domki usa

Jako, że od dziecka marzyłam, żeby zobaczyć Miasto, które nigdy nie śpi ostatecznie zdecydowałam się na kurs języka angielskiego w EF Nowy Jork. Jako, że nie lubię standardowych rozwiązań, postanowiłam troszeczkę zmodyfikować moją podróż i… dodałam do planu wycieczki jeszcze Kanadę! Ten punkt programu zorganizowałam już na własną rękę.

W sumie dobrze się złożyło, bo Niagara podobno jest ładniejsza od tej kanadyjskiej strony. Nawet nie podobno, bo osobiście to sprawdziłam i tak – to prawda! Mówi się nawet, że na amerykańską stronę warto przejść tylko po to… by zobaczyć stronę kanadyjską! Więcej o Niagarze już jutro!

niagara kiniacz

PODRÓŻ

Z Warszawy poleciałam do Toronto, gdzie miałam zostawić walizkę na lotnisku i ruszyć w kierunku Niagary. Tam, w miejscowości Niagara Falls miałam zarezerwowany wcześniej nocleg. Sam lot trwał 10h i strasznie mnie cieszyło, że widziałam z góry także Islandię i Grenlandię – obie wyspy są przepiękne!

Hostel w Niagara Falls znalazłam przez booking.com (w całkiem dobrej cenie)! Jeśli będziecie kiedykolwiek szukać noclegu na bookingu polecam Wam skorzystać z mojego kodu rabatowego – wystarczy skopiować i wkleić w odpowiednie miejsce ten link: https://www.booking.com/s/34_6/afceac08, który obniży koszt waszego noclegu aż o 50 zł!booking zniżka

Poczytaj więcej: JAK TANIO ZAREZERWOWAĆ NOCLEG PRZEZ BOOKING.COM?

TORONTO

Po cudownym weekendzie nad Niagarą wróciłam do Toronto.

Pozwiedzałam szybko miasto, wypiłam małą kawę i pojechałam kolejką na lotnisko. (Odjeżdża z Dworca Union Station co 15 minut, koszt biletu to ok. 13 CAD, a czas jazdy wynosi 20-30 minut).

Stamtąd, późnym popołudniem poleciałam do Nowego Jorku.

Nigdy nie zapomnę pierwszego dnia w tym mieście…

Więcej o NYC już wkrótce!

Ściskam gorąco,
Kinga

%d bloggers like this: