POWRÓT NA STUDIA – JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO NAUKI?

Jak zmotywować się do nauki i dobrze rozpocząć kolejny rok akademicki?

POWRÓT NA STUDIA

Koniec września to czas mało lubiany przez studentów. Kończą się wakacje i trzeba wrócić na uczelnię. Jak się uczyć, żeby w końcu się nauczyć?

Co roku, zwłaszcza przed sesją, każdy student powtarza, że w następnym semestrze będzie uczył się regularnie. Sama jestem studentką i dobrze wiem, że ten ,,następny semestr” nigdy nie nadchodzi… 😉

Jak po wakacjach zmotywować się do nauki i przestawić na ,,studencki tryb życia”?

Oto moje sposoby:

PRZYJEDŹ DO MIASTA DWA DNI WCZEŚNIEJ

Przynajmniej. Nikt nie lubi nierozpakowanych kartonów, ton rzeczy porozrzucanych po pokoju ani ogólnego bałaganu. Zwłaszcza na małych przestrzeniach. Gwarantuje Wam, że studenckie pokoje są o wiele mniejsze niż te, do których przywykliśmy w naszych domach. A co do bałaganu…

POSPRZĄTAJ POKÓJ

Ten punkt obejmuje także przemeblowanie, kupowanie nowych mebli, wyrzucanie starych i dopieszczanie tych, które już masz. Zrób swój pokój przytulnym miejscem – powieś zdjęcia znajomych (mogą być te lekko kompromitujące, z imprez lub z dziwnymi minami).

Udekoruj go czymś, co przypomina Ci o miłych chwilach (nie koniecznie wakacjach! – przecież się skończyły). Rozwieś zdjęcia, zabierz z domu ulubioną poduszkę lub kocyk, przypnij magnesy na lodówkę albo po prostu kup sobie nowy kalendarz – pomysłów jest mnóstwo! Czasem te śmieszne naprawdę mogą #makeyourday!

OGARNIJ WYPRAWKĘ

Tak, wyprawkę 😉 Nie musisz kupować od razu tornistra czy paczki kredek, ale… Nie wiem jak Was, ale mnie nowe zeszyty, kolorowe długopisy, różne teczki i segregatory oraz zakreślacze bardzo motywują do nauki. Od razu chce się robić notatki, nawet z najnudniejszych przedmiotów… U mnie to gramatyka opisowa, a u Was? 🙂

biblioteka nyc

Na zdjęciu słynna nowojorska biblioteka… robi wrażenie! Jeśli chcesz zmotywować się do pracy zajrzyj też tutaj: MOTYWUJĄCE CYTATY

SPOTKAJ SIĘ ZE ZNAJOMYMI

Pogadajcie o minionych wakacjach, ale też o waszych planach na ten rok. Możecie wymienić się pomysłami na to, jakie (uwaga – modne słowo) projekty chcecie zrealizować i przede wszystkim – jak zamierzacie to zrobić. Jak słyszę, ile ciekawych rzeczy robią lub zamierzają wkrótce zrobić moi znajomi, to jakoś tak naturalnie nie chcę zostawać w tyle i czuję się mocno zmotywowana do działania.

LEĆ NA DOBRE ŚNIADANIE LUB LUNCH

Wiele małych i dużych restauracji (przynajmniej w Krakowie) oferuje różne promocje – śniadanie do kawy za złotówkę, dwa lunche w cenie jednego lub po prostu zniżki dla studentów, np. -10%. Jak szaleć, to szaleć, a co!

Nie zapomnijcie zrobić #instazdjęcia! Możecie mnie oznaczyć! Mój Instagram znajdziecie O TUTAJ!

IDŹ NA SPACER

Jesienne spacery to mój ulubiony sposób na relaks, zwłaszcza gdy świeci słońce i nie jest za zimno. A gdy mogę spacerować ulicami Krakowa to już w ogóle jestem szczęśliwa! Macie swoje ulubione miejsca na jesienne spacery? Podzielcie się w komentarzach!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Uniwersytet Jagielloński (@jagiellonian_university)

POSŁUCHAJ DOBREJ MUZYKI

Na pewno macie już dość przeróżnych, dziwnych hitów lata, a jesień to idealny czas na zmianę repertuary, ponieważ ukazuje się wtedy dużo nowych płyt i utworów. Pracowity sezon zaczyna się nie tylko dla studentów, ale też dla wszystkich innych twórców (i nie tylko).

Ja ostatnio słucham tego: https://www.youtube.com/watch?v=WIm1GgfRz6M A wy?

WSTAŃ WCZEŚNIEJ I ZRÓB SOBIE DOBRĄ KAWĘ

Kto nie lubi kawy?! No kto?! Zwłaszcza tej świeżo zaparzonej o poranku, pitej przy widoku wschodzącego słońca… Trochę się rozmarzyłam, ale to dlatego, że wstaję ostatnio przed szóstą (no dobra, na razie próbuję wstawać). 😉

Jest extra! To podobno najbardziej produktywny czas i ja się z tym zgadzam w 100%! Uwielbiam ten spokój i ciszę, kiedy wszyscy jeszcze śpią i nikt mi nie przeszkadza w ,,robieniu rzeczy”.

Macie jeszcze jakieś inne sprawdzone sposoby na dobry początek roku szkolnego lub akademickiego? Podzielcie się w komentarzach!

Pozdrawiam jesiennie,
Kinga

 

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: