NAJWAŻNIEJSZE ZASADY SLOW LIFE

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się o co chodzi z byciem slow, to przedstawiam Ci najważniejsze zasady Slow Life, czyli życia z zgodzie z samym sobą i z naturą. Co musisz zrobić żeby być slow? Tak naprawdę nic. Nie nie ma sztywnych zasad, jednak są liczne możliwości. Jeśli nie wiesz jak żyć - zajrzyj koniecznie i sama wybierz to, co będzie dla Ciebie najlepsze! Zapraszam!

MOŻE WSPÓLNY LUNCH?

Znajdź czas na zjedzenie przynajmniej jednego posiłku w ciągu dnia z rodziną lub bliskimi. To może być leniwe śniadanie, lunch na mieście albo skromna kolacja w domu. Ważne, żeby razem. Zjedzenie ich wszystkich przy wspólnym stole w wielu przypadkach może wydać się niewykonalne, (bo każdy z Was ma przecież swoje obowiązki), ale to może dobrze – wtedy nie doceniałoby się tak bardzo czasu spędzonego razem. Nakryj do stołu, wyłącz telewizor, usiądź z najbliższymi i porozmawiaj. Będziesz zaskoczona, ile dzieje się w ich życiu.

CZAS NA RELAX

Czytaj. Najlepiej jakąś dobrą książkę o czymś co Cię interesuje. Dla jednych będą to np. biografie gwiazd, poradniki rozwojowe czy pomysły na diety, a dla innych – np. historia PRL-u czy II wojny światowej. Ile ludzi, tyle zdań. Jeśli naprawdę nie umiesz się przekonać do lektury, to postaw chociaż na czasopismo albo ebooka. Nawet nie wiesz jak to relaksuje i zbawiennie wpływa na Twoje ciało i umysł. Zapomnij chociaż na chwilę o otaczającym Cię świecie i odpocznij.

CAPPUCCINO BEZ LAKTOZY NA PODWÓJNYM ESPRESSO

Przynajmniej raz w tygodniu znajdź czas na kawę z przyjaciółką. Pielęgnowanie relacji międzyludzkich jest bardzo ważne. Jeśli nie wiesz jaką kawę wybrać, albo szukasz swojej ulubionej – sprawdź post, w którym pisałam o tym pysznym czarnym napoju (link tutaj). Wybierzcie się do waszej ulubionej kawiarni lub odkryjcie nową. Możliwości jest mnóstwo. Zaczynając od najbardziej znanych sieciówek z biało-zielonym logo po małe kawiarenki w środku Twojego osiedla prowadzone przez starszą panią czy uprzejmego Włocha. Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

SPACER W LESIE

Znajdź czas na krótki spacer przynajmniej raz w tygodniu. Wybierz się do lasu. W dzisiejszym czasie, wszyscy żyjemy w mieście (a co gorsza – w internecie) i często zapominamy o dobrodziejstwach natury i tym, skąd się tak naprawdę wywodzimy. Dla mnie osobiście dobrym dniem na spacer jest niedziela, ale porę możesz wybrać dowolnie. Wsłuchaj się w tę błogą ciszę, której w mieście nie doświadczysz. PS. Jeśli czytasz ten post w czasie gdy jest akurat środek zimy, ten punkt możesz spokojnie pominąć.

WAKACJE

Nie bierz pracy na wyjazd. Najlepiej zostaw laptopa w domu, urlop to urlop. Masz zresetować myśli i odpocząć. Do pozostawienia w nim również służbowego smartfona nie namawiam, bo po pierwsze wiem, że to niemożliwe, a po drugie – mimo wszystko bywa urządzeniem przydatnym. Np. dzięki nawigacji czy aplikacji z pogodą. Jednak jeśli przez tydzień nie odpiszesz na maile czy nie odbierzesz kilku służbowych telefonów to świat się nie zawali, zaufaj mi. No chyba, że masz jakieś super zdolności destrukcyjne 😉

MORNING ROUTINE

Spróbuj od czasu do czasu wstać pół godziny wcześniej. Nie po to, by coś zrobić. Po to, by spokojnie wypić kawę i popatrzeć na wschodzące słońce. Gwarantuję, że doda Ci to energii na cały dzień. Ba! Nawet tydzień! Ja czasem decyduję się na poranny jogging, może i Ty się przekonasz?

ALE PRZEDE WSZYSTKIM – WYLUZUJ!

Zamiast ganić się za to, czego nie zrobiłaś pochwal samą siebie za to, co udało Ci się skończyć. To nie musi być nic wielkiego. To mogą być małe rzeczy, jak np. ,,udało mi się skończyć projekt przed czasem”, ,,przestałam się spóźniać”, ,,wstałam rano, żeby pobiegać” itp.

Pamiętaj, że życie wg slow to życie wg siebie, więc żadne sztywne zasady nie obowiązują, a przedstawione tu punkty to tylko propozycje, które na pewno pomogą zrozumieć Ci ten styl. A jeśli nie, to przynajmniej się zrelaksujesz – pamiętaj zasługujesz na najlepsze! Oj! Zabrzmiało zbyt motywująco 😉 (O tym, dlaczego nie lubię coachów przeczytasz już wkrótce).

Będzie dobrze!

Ściskam, K.

 

 

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: