O MNIE

Hejka! Mam na imię Kinga a to mój blog!

Poznajmy się!

Urodziłam się w 1997 roku, a 20 lat później, w 2017 roku zaczęłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiuję filologię włoską. Włochy to piękny i zróżnicowany kraj – od pysznej kuchni począwszy, przez światową modę, po mentalność i zwyczaje mieszkańców. Kocham włoskie miasta, a najbardziej Rzym!

Od pewnego czasu lubię to, co naturalne. Jestem taką trochę Modern Witch, bo mieszam ze sobą różne składniki – ostatnio nawet zaczęłam sama tworzyć ekokosmetyki. Oczywiście wszystko na bazie naturalnych produktów!

Podobno przeczytanie 3 książek z jakiejkolwiek dziedziny wystarcza, żeby orientować się w temacie, więc w wolnych chwilach czytam! O Włoszech, social mediach i blogowaniu, ale też o studiach i edukacji. Czasem zerknę na książki o miastach, językach i społecznościach. Lubię obserwować ludzi. Lubię też podróżować, ale o tym za chwilę.

W wolnym czasie gotuję albo piekę. Sprawia mi wielką przyjemność przygotowywanie deserów i ciast dla moich najbliższych. Zdrowe odżywianie i dbanie o siebie naprawdę daje mi siłę do czerpania z życia tego, co najlepsze. Świetnym dopełnieniem mojej diety są ćwiczenia. Aktualnie wybieram te na siłowni lub biegam 🙂

AMBASADORKA EF EDUCATION FIRST

Lubię podróżować i co jakiś czas nawet to robię! Będą się tu znajdować relacje z moich mniejszych i większych wyjazdów. Jestem też Ambasadorką EF Education First. Na czym to polega? Promuję w sieci i wśród znajomych kursy językowe, które organizuje ta firma. Nawet sama byłam na dwóch – w Rzymie i w Nowym Jorku. Uważam oba wyjazdy za największe przygody mojego życia, więc jeśli masz jakieś pytania – pisz do mnie śmiało na:

hello.kingakus@gmail.com 🙂

NOWY JORK

Wyjazd do Nowego Jorku tak otworzył mi oczy na świat, że na blogu powstała nawet specjalna zakładka z moimi przemyśleniami po tej podróży oraz z moimi obserwacjami dotyczącymi życia w USA. Czy naprawdę jest tam tak inaczej? Czy chciałabym tam mieszkać? Odpowiedzi znajdziesz w zakładce Nowy Jork!

KONTAKT

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, pisz śmiało na: hello.kingakus@gmail.com
Na wszystkie maile staram się odpowiadać w ciągu 24h.
Jeśli sprawa jest pilna – napisz do mnie na DM na moim Instagramie!

Pozdrawiam ciepło,
Kinga