PODSUMOWANIE 2018 ROKU

PODSUMOWANIE ROKU

W 2018 roku dużo się działo! Czy planowałam to wszystko? Niekoniecznie. Czasami trzeba dać ponieść się fali i czerpać radość z tego, co życie stawia na naszej drodze…

Zobaczcie, co przydarzyło mi się w 2018 roku:

STYCZEŃ

W styczniu poleciałam po raz pierwszy w życiu na Targi Designu MOM w Paryżu. Po co? Do pracy, na stoisko firmy, której social mediami zajmuje się do dziś. Jestem bardzo wdzięczna za tę możliwość, bo sama prawdopodobnie nigdy bym się na taki event nie wybrała. Po godzinach oczywiście zwiedzałam romantyczny Paryż! Wjechałam na wieżę Eifflę, poszłam do Luvru i spacerowałam po uroczych paryskich uliczkach.

LUTY

Po zdaniu sesji zimowej poleciałam razem z moimi koleżankami ze studiów do Włoch! Zwiedziłyśmy Mediolan, a później pojechałyśmy do Werony. O ile w Mediolanie byłam już w 2017 roku, o tyle w sklepie Gucciego byłam po raz pierwszy z życiu. Zobacz film! Co ciekawe, tak się złożyło, że w Weronie byłyśmy dokładnie 14 lutego – fajnie, nie?

MARZEC

Marzec to przede wszystkim narty we francuskich Alpach i latanie motolotnią nad tymi pięknymi górami! Byłam też na Targach Pracy w Warszawie i dostałam pracę na Campie w USA niedaleko Nowego Jorku (z tego postu dowiecie się, dlaczego nie pojechałam).

KWIECIEŃ

Hiszpania! Poleciałam odwiedzić moją przyjaciółkę, która była wtedy w Walencji na Erasmusie. Razem zwiedziłyśmy wtedy także przepiękną Barcelonę! Ta Hiszpania to jednak ma coś w sobie… W kwietniu w święta wielkanocne byłam także w Zakopanem. 🙂

MAJ

Odpoczynek. Majówkę spędziłam w rodzinnym domu w górach i powoli przygotowywałam się do sesji. Także ciągle pracowałam nad blogiem, o którym wiedziało wtedy tylko kilka osób. Wciąż szukałam najbardziej mi odpowiadającego motywu przewodniego. Pod koniec miesiąca uczestniłam w szkoleniu Bloger 360 organizowanym w Warszawie. Poznałam tam wiele ciekawych osób i dowiedziałam się dużo nowych rzeczy. Później brałam udział w Fashion Night organizowanej w Krakowie w ramach Juwenaliów na UEK-u a także w Biegu Bohaterów na UJ (oczywiście z teamem EF)!

CZERWIEC

Egzaminy, egzaminy, egzaminy. W tym egzamin z praktycznej nauki języka włoskiego, którym baaardzo się stresowałam.

LIPIEC

Lipiec to dla mnie relaks po sesji i przede wszystkim – wakacje w Sopocie. Lubię to nasze polskie morze. Pospacerowałam po molo, po plaży, zjadłam pyszne lody we FlamingCo, zapisałam się na lekcje surfingu. (To wcale nie jest takie proste!). Odpoczęłam. Wróciłam i… zrobiłam tatuaż! Pierwszy, ale czy ostatni? Przeczytaj tutaj o moim tatuażu.

SIERPIEŃ

Pojechałam na krótki, weekendowy wypad do Częstochowy. Zaraz potem do rodziny na Mazowsze. Pod koniec miesiąca – ujawnieniłam bloga. <3 Zarobienie też na nim pierwsze pieniądze dzięki afiliacji. Sprawdźcie, co wy możecie z tego mieć – zniżka 50 zł na booking!

WRZESIEŃ

Oh, we wrześniu to się działo. Pierwszy lot międzykontentalny. Niagara. Toronto. Kanada. <3 Potem Nowy Jork ze wszystkimi jego atrakcjami. Zakochałam się w tym mieście. Udało mi się także załapać do pracy jako wolontariusz przy New York Fashion Weeku. Coś niesamowitego, dalej nie mogę w to uwierzyć! Po powrocie towarzyszyło mi tyle emocji związanych z wyjazdem, że postanowiłam zacząć nagrywać krótkie filmy na YouTube’a. O tym wyjeździe powstało wiele wpisów i kilka filmów, także zapraszam do czytania i oglądania!

NOWY JORK – wpisy

NOWY JORK – filmy

nowy jork

PAŹDZIERNIK

Październik = powrót na studia i rozpoczęcie nauki kolejnego języka obcego (już trzeciego, nie licząc łaciny) – francuskiego. Potem weekendowa Integracja Ambasadorów EF z całej Polski w Krakowie i wspólny wyjazd do Energylandii. Było super! Ale mamy ekipę!

Jeśli interesujesz się wyjazdem na kurs językowy z EF, zamów sobie darmowy katalog z tej stronki:

https://betamy.ef.com/?isExternal=1&type=AMBASSADOR&promoCode=KingaVHb3&promoType=Url

LISTOPAD

Party z EF! Razem z All in UJ i klubem muzycznym FOUR w Krakowie świętowaliśmy rok krakowskiego biura EF!

GRUDZIEŃ

Moje ukochane, góralskie białe święta, dużo pracy, przedświątecznych zakupów i… Wigilii w gronie bliższych i dalszych znajomych, m.in. Wigilia Italianistów UJ, Wigilia Ambasadorów EF, itp. 😀 Grudzień to dla mnie także duże przedsięwzięcie, czyli zorganizowanie Sylwestra w stylu Celebrities Party! Ale było u mnie sław! Zdjęcia już wkrótce! <3

PODSUMOWANIE

Dużo się działo, oj dużo. To to tu pokazałam, to tylko wycinki z całego roku. Do tego dochodzą spotkania w ramach pracy Ambasadora EF (m.in. Salon Maturzystów, Studia na Horyzoncie), duuużo ,,szkoleń z blogosfery” u Jasona Hunta, kilka przeczytanych książek, obejrzanych serialów i filmów. Wiele spotkań ze znajomymi, wiele chwil szczęścia, smutku, wzruszeń. Ogrom poznanych ludzi, którzy stanęli na mojej drodze. Ludzi, którzy zrobili dla mnie coś dobrego, sprawili, że na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Kilka nowych przyjaźni, tysiące inspiracji. Wiele godzin pracy, bo przecież nic nie przychodzi łatwo. Napisałam wiele postów, opublikowałam wiele zdjęć, nagrałam kilka filmów. Przyswoiłam tysiące słówek na studiach. Zdobyłam wiedzę, o jakiej nawet mi się nie śniło… Upiekłam kilka ciast (no co, każdy ma jakieś nietypowe hobby ;))

Myślę, że gdybym zaplanowała te wszystkie rzeczy, to nie przydarzyłaby mi się nawet połowa.

Za to wszystko dziękuję – naprawdę dziękuję!

Wiem, że marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia, ale czasami dzieje się to… podświadomie.

Wszystkiego dobrego w nowym 2019 roku!

Buziaki,

Kiniacz XOXO
KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: