JAKI KURS Z EF EDUCATION FIRST WYBRAĆ? 3 RODZAJE

JAKI KURS Z EF EDUCATION FIRST WYBRAĆ? 3 RODZAJE

Trzy podstawowe rodzaje kursów z EF Education First (oczywiście kursów językowych) to:

  • kurs klasyczny
  • kurs intensywny
  • kurs wakacyjny

Jeśli chodzi o język (angielski, hiszpański, włoski, itp.) to wiecie, że możecie się ich uczyć w krajach, gdzie tych języków używa się na co dzień. Ja byłam na kursie klasycznym w Nowym Jorku i na Hawajach (angielski) oraz na intensywnym w Rzymie (włoski). Idea jest ta sama, ale wyjaśnię Wam, czym te kursy różnią się od siebie pod względem intensywności. Jak wybrać kurs, który będzie dla Ciebie odpowiedni? Przeczytaj krótką charakterystykę każdego z nich.

KURS KLASYCZNY

Kurs klasyczny to 26 lekcji 40-minutowych w tygodniu. (W sumie 17h i 20min. lekcji w tygodniu) Oznacza to mniej więcej 5 lekcji dziennie. Zazwyczaj są one ułożone w bloki po dwie lekcje. Po każdym takim 1,5-godzinnym bloku następuje przerwa, podczas której masz chwilkę żeby coś zjeść, wypić dobrą kawę czy po prostu porozmawiać z nowymi znajomymi z grupy i się troszkę zintegrować.

Spośród tych 26 lekcji 16 z nich to zajęcia ogólnojęzykowe w klasach, a 4 to zajęcia multimedialne w iLabie z wykorzystaniem komputerów i/lub tabletów. Kolejne 4 lekcje to lekcje tematyczne, tzw. SPINy, które pomogą Ci osiągnąć wyznaczone sobie cele, niezależnie czy jest to poznanie lokalnej kultury, czy przygotowanie się do egzaminu. Ja na przykład na Hawajach w ramach SPIN Classes miałam Taniec Hula. Można było także zapisać się na surfing. Ostatnie 2 godziny to wykład, również związany z Twoimi zainteresowaniami. Ja np. w Rzymie byłam na wykładzie o sztuce. W Nowym Jorku wykład niestety opuściłam, bo akurat w dniu wykładu byłam wolontariuszką na New York Fashion Week.

KURS INTENSYWNY

Kurs intensywny to aż 32 lekcje 40-minutowe w ciągu tygodnia! Nauczysz się na nim najwięcej. 16 lekcji to zajęcia ogólnojęzykowe, cztery to ćwiczenia, a dwie kolejne to wykład. Do tego masz aż 10 lekcji tematycznych w tygodniu. To właśnie kurs, który ja wybrałam jadąc za pierwszym razem z EF Education First. Miał mnie przygotować do rozpoczęcia studiów filologicznych… i to zrobił! Kurs może trwać od 2 do 24 tygodni, ale już w sześć podniesiesz swój poziom angielskiego o jeden EF-owy stopień! Dodaj do tego jeszcze rozmowy ze znajomymi i czytanie wszystkiego, co zobaczysz na ulicy w języku, którego się uczysz, a Twój poziom wręcz poszybuje w górę. Przynajmniej tak było u mnie!

KURS WAKACYJNY

Kurs wakacyjny to 20 lekcji 40-minutowych w tygodniu, w sumie 13h i 20 minut zajęć. Składa się na to 16 lekcji ogólnojęzykowych, 2 godziny ćwiczeń i 2 godziny (oczywiście lekcyjne) wykładu. Lekcji tematycznych na kursie wakacyjnym nie ma. Zazwyczaj zajęcia rozłożone są na cztery dni. Dodatkowym dniem wolnym jest środa – tak, abyś mógł lub mogła odpocząć albo pozwiedzać. A uwierz mi – jest co, bo szkoły EF zlokalizowane są w najpiękniejszych miejscach na Ziemi. Czasami zdarza się, że zajęcia są tak rozłożone, że nie ma tej wolnej środy (ze względów logistycznych), co nie zmienia faktu, że na tym kursie masz naprawdę dużo czasu na zwiedzanie. Tylko od Ciebie zależy, gdzie i kiedy chcesz wyjechać. Minimalny czas trwania kursu wakacyjnego to 2 tygodnie, a maksymalny (mniej niż zwykle) – 12 tygodni. Wynika to z faktu, że (jak sama nazwa wskazuje) kursy wakacyjne odbywają się w wakacje.

Warto pamiętać, że w szkołach EF zlokalizowanych na półkuli południowej (np. w Australii, Nowej Zelandii czy RPA) wakacje przypadają… w czasie naszej zimy. Więc jeśli nie masz pomysłu jak i gdzie spędzić ferie – to już masz! 🙂

DOBRA RADA

Czasami warto zdecydować się na kurs klasyczny (zamiast wakacyjnego) ze względu na to, że macie wtedy możliwość uczestniczenia w SPIN Classes (Special Interests Classes), a one naprawdę bywają ciekawe. Np. moje SPIN Classes to m.in. wspomniany wcześniej taniec hula na Hawajach czy surfing.

Podsumowując, każdy z tych kursów obejmuje taką samą liczbę zajęć ogólnojęzykowych (16 lekcji) i taką samą liczbę godzin wykładów (2 lekcyjne). Kursy różnią się więc ilością ćwiczeń i lekcji tematycznych, a dodatkowo na kursie wakacyjnym pojawia się (czasami nie) wspomniana wyżej wolna środa.

Mam nadzieję, że moja krótka charakterystyka kursów Ci się przyda. Jeśli masz więcej pytań – napisz do mnie na Instagramie @kiniacz.xoxo – zawsze chętnie opowiadam ludziom o kursach!

ZNIŻKA

Jeżeli zastanawiasz się nad kursem z EF, to mogę Ci zaoferować zniżkę, za polecenie się na Ambasadora – po prostu przed rezerwacją kursu napisz do mnie na Instagramie @kiniacz.xoxo, a ja powiem Ci, co trzeba zrobić dalej!

Co ja z tego mam? Satysfakcję z dobrze wykonanej pracy i możliwość wyjazdu na kolejny kurs z EF, który opiszę na blogu i który (mam nadzieję) w przyszłości przyda się osobom takim ja Ty, czyli zainteresowanym wyjazdem na kurs i zwiedzeniem najciekawszych zakątków świata! Więc i Ty możesz przyczynić się do czegoś dobrego! 🙂

Chcesz przejrzeć bezpłatny katalog? Pobierz go z mojej stronki ambasadorskiej: 

POBIERZ BEZPŁATNY KATALOG

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Wpadnij także na mój kanał na YouTube – Kiniacz XOXO! Zapraszam serdecznie!

PS. Oprócz wyżej wymienionych kursów istnieje jeszcze kurs biznesowy, programy długoterminowe oraz kursy dla juniorów. Dajcie znać, czy chcecie przeczytać o nich coś więcej. Chętnie coś dla Was przygotuję!

Buziaki,

%d bloggers like this: