TORONTO – CZY WARTO?

Home / PODRÓŻE / TORONTO – CZY WARTO?
TORONTO – CZY WARTO?

Toronto – największe i najważniejsze miasto w Kanadzie, które jest jednocześnie ekonomiczną i kulturalną stolicą kraju. Wprawdzie spędziłam tam tylko jeden dzień, ale ten jeden dzień wystarczył, żeby wyrobić sobie ogólne zdanie na temat tego miejsca.

Szczerze mówiąc Toronto nie szczególnie mnie zachwyciło. Przyznaję, że wysokie wieżowce i krajobraz miasta sam w sobie robią wrażenie (zwłaszcza na kimś, kto nigdy nie widział tylu tak wysokich budynków w jednym miejscu). Niestety poza tymi wieżowcami w Downtown nie ma nic ciekawego. Takie jest moje odczucie. Proszę, dajcie mi znać jeśli się mylę.

CN TOWER

CN Tower to absolutne must-see Toronto. Wieża pojawia się w chyba każdym przewodniku po mieście. Jej wysokość to 553 metry i do niedawna była najwyższą wolno stojącą budowlą świata. Jest ogromna i widać ją z różnych części miasta. Wyjazd na szczyt CN Tower kosztuje prawie 50 kanadyjskich dolarów(!). Będąc w Kanadzie wiedziałam, że za parę dni wjadę na Top of the Rock w Nowym Jorku więc stwierdziłam, że może lepiej dać sobie spokój z CN Tower. Nie żałuję.

toronto cn tower

Aktualne ceny biletów na CN Tower możecie sprawdzić tutaj.

W Toronto brakowało mi tej przytulnej atmosfery, którą odczuwam w moich ulubionych miastach. Gdzie te urocze kawiarnie? Gdzie wąski deptak? Wysokie wieżowce, puste ulice i dziwny jak na centrum metropolii spokój sprawiły, że miasto nie przypadło mi do gustu. A może to wina niedzielnego poranka?

Ciekawostka: W całej Kanadzie (która jest większa od Stanów Zjednoczonych) mieszka mniej więcej tyle ludzi, co w Polsce – stąd niska gęstość zaludnienia.

Mój pobyt w Toronto skończył się spacerem po Downtown. Potem poszłam w kierunku portu, oglądałam duże jachty i obserwowałam turystów. Wam też polecam – to chyba najlepszy sposób na poczucie klimatu miasta.

Mimo tego uważam, że zdecydowanie lepiej pojechać nad Niagarę!

niagara rano

TORONTO CZY NIAGARA?

Jeśli masz cztero- czy pięciogodzinną przesiadkę w Toronto i nie chcesz nudzić się na lotnisku – jedź! Jeśli Twoja przesiadka wynosi więcej niż te kilka wspomnianych godzin – zapomnij o Toronto i ruszaj nad Niagarę. Warto! Z lotniska Toronto Pearson International Airport odjeżdzają autobusy (m.in. Megabus i Greyhound), które zabiorą Cię bezpośrednio do Niagara Falls.

Więcej o Niagarze możecie przeczytać we wpisie FAJERWERKI NAD NIAGARĄ!

A Wy? Byliście w Toronto? Podobało Wam się? Co jeszcze warto tam zobaczyć? Dajcie znać w komentarzach!

Pozdrawiam,
Kinga

PS. Będąc w Kanadzie warto kupić syrop klonowy! To ich regionalny produkt!

%d bloggers like this: