WDZIĘCZNOŚĆ… I ŻYJE SIĘ LEPIEJ!

Bądź wdzięczna za wszystko, co Cię spotyka. Nawet jeśli rzeczy nie idą po Twojej myśli.

Wierzę, że wszystko w życiu dzieje się po coś. Życie to jedna wielka sieć powiązań, w której jedno zdarzenie wpływa na inne. Nawet jeśli nie wszystko idzie po Twojej myśli, bądź wdzięczna za każdy dobrze przeżyty dzień.

Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić. Zmień to, czego nie możesz zaakceptować. Doceń to, co masz, bo są tacy, którzy mają mniej od Ciebie.

Nie chce pocieszać ani siebie, ani Ciebie stwierdzeniem, że inni mają gorzej, ale czasami w mojej głowie pojawia się obraz tych wszystkich, którym życie w ogóle nie poukładało się tak jakby chcieli…

Wbrew temu co sobie teraz pomyślisz – masz więcej, niż Ci się wydaje. Pomyśl o kawie wypitej we własnym domu, o książce, którą możesz przeczytać przy biurku. O rodzinie, przyjaciołach, znajomych. O tych wszystkich dobrych chwilach, które Cię ostatnio spotkały.

Życie jest za krótkie, by ciągle biegać za niedoścignionym, by przejmować się rzeczami, które jutro nie będą miały większego znaczenia. Złapałam się ostatnio na ciągłej pogoni za… no właśnie nawet nie wiem za czym. Nowy wpis, film, kanał, studia, praca, projekty, książki, filmy, muzyka. To trzeba zrobić, to oglądnąć, to napisać. Wysłać. Odhaczyć. Zaliczyć. Lecimy dalej.

WDZIĘCZNOŚĆ

Wdzięczność to uczucie, które towarzyszy mi dopiero od jakiegoś czasu. Nauczyłam się doceniać małe rzeczy i przede wszystkim je zauważać.

Staram się doceniać wszystko, co mnie spotyka. Każdą podróż, każdego spotkanego człowieka, który mnie czegoś nauczył lub do czegoś zainspirował. Każde dobro. Inni maja lepiej? Pamiętaj, że często widzimy tylko wierzchołek góry lodowej i to, co wydaje się być pozornie ciekawsze lub łatwiejsze, często takie nie jest.

Dzisiaj jestem wdzięczna za rodzinę, przyjaciół i wszystkie moje podróże. Za ludzi, których spotykam każdego dnia. Jestem wdzięczna, że zdałam sesję i że mieszkam w Krakowie. Że na weekend mogę pojechać w góry i pójść na spacer. Tak po prostu. Dziękuję!

A Wy za co jesteście dzisiaj wdzięczni?

Buziaki,

Kiniacz XOXO
KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: