WSPOMNIENIA Z MILANO

Co warto zobaczyć w Mediolanie?

MEDIOLAN Co warto zobaczyć?

Grudniowy wieczór. Za oknem śnieg. W pokoju lampki choinkowe i kubek z gorącą herbatą. Czuć Święta! Zebrało mi się na wspomnienia. Padło na wyjazd do Mediolanu!

MIASTO MODY

Byłam tam jakiś czas temu w ramach przerwy międzysemestralnej razem z moimi kumpelkami ze studiów. Przygody towarzyszyły nam cały wyjazd, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. 🙂

MILANO

Z Krakowa poleciałyśmy Ryanairem do Mediolanu – Bergamo, a stamtąd dostałyśmy się do Centrum Miasta lokalnym autobusem za jakieś 5 euro. Pobyt w Mediolanie zaczęłyśmy od zjedzenia prawdziwej włoskiej pizzy!

ZAKUPY W MEDIOLANIE

Oczywiście wyjazd do Mediolanu bez zakupów na Via del Corso byłby wyjazdem niezaliczonym! Bardzo podobają mi się witryny sklepowe na tej ulicy. Są zrobione naprawdę starannie, często zaskakują i zachęcają do wejścia do środka. Nigdzie indziej nie zdarzyło mi się zobaczyć witryn z Mustangiem, wielkimi niedźwiedziami polarnymi czy kolorowymi motylami. Robią wrażenie!

Podczas małych zakupów na Corso di Vittorio Emanuele II zajrzałam do Lusha, sklepu ze 100% naturalnymi kosmetykami, które dodatkowo pięknie pachną. Szkoda, że nie ma jeszcze Lusha w Polsce…

Będąc w Mediolanie trzeba też odwiedzić najważniejsze miejsca jak np. Duomo, Galerię Vittorio Emanuele czy Zamek Sforców. Jak przystało na prawdziwe italofilki – zaliczyłyśmy wszystkie te must-see!

Spędziłyśmy w stolicy Lombardii jeszcze kilka dni i pojechałyśmy włoskim pociągiem do Verony. Co ciekawe – nie spóźnił się! A z włoskimi pociągami różnie to bywa… 😉

WERONA

Tak się złożyło, że w Weronie byłyśmy w Walentynki! Zwiedziłam Dom Julii w Dniu Świętego Walentego! Muszę to koniecznie oznaczyć na mojej bucket-liście.

A oto jedno z najważniejszych miejsc w Weronie (zaraz po Domu Julii):

Nie, to nie jest Koloseum! To Arena w Weronie – miejsce, w którym Fedez oświadczył się Chiarze Ferragni. Kojarzycie już tę parkę z moiego Instagrama, prawda?

Eh, było naprawdę extra!

Więcej znajdziecie na moim Instagramie!

Kiniacz XOXO

PS. Jak będziecie w Mediolanie, to koniecznie spróbujcie lodów Cioccolati Italiani – są naprawdę pyszne!

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: